W związku z kryzysem koronawirusa coraz więcej osób dotyka wypalenie
Oczywiste jest, że koronawirus wszystkim daje się we znaki. Ludzie masowo pracują z domu. Nie jest to wcale tak przyjemne, jak mogłoby się wydawać. Praca w domu wywołuje zbyt dużą presję dla wielu firm. Dodaj do tego stres i niepewność co do sytuacji finansowej lub zdrowotnej Twojej i Twoich bliskich, a wypalenie staje się całkiem możliwe. Bądź czujny, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów.
Wypalenie
Ponad cztery miliony Holendrów jest narażonych na konieczność przejścia na zwolnienie chorobowe z pracy z powodu wypalenia. Wynika tak z nowego badania przeprowadzonego przez National Center for Prevention of Stress and Burn-Out (NCPSB). Według niego ponad połowa Holendrów aktywnych zawodowo jest na skraju wypalenia. Chociaż było to badanie na niewielką skalę, według NCPSB zastosowana metoda badawcza ma ważną wartość predykcyjną: „Nie tylko rejestruje możliwe już do zaobserwowania objawy wypalenia. Wskaźniki sugerujące nadchodzące wypalenie zostały również zmierzone i uwzględnione w wynikach badania ”.
Wypalenie koronawirusowe
NCPSB przeprowadziła to badanie również rok temu. Wtedy 17 procent pracowników borykało się z wypaleniem. Wciąż wysoki odsetek, ale niewielka liczba w porównaniu do tegorocznych 56 proc. To pokazuje jak ogromny wpływ ma kryzys koronawirusa. W zeszłym miesiącu badanie przeprowadzone przez związek zawodowy CNV wykazało, że co trzeci pracownik jest obecnie bardziej obciążony pracą niż kiedykolwiek wcześniej.
Objawy wypalenia
Wiele osób będących na skraju przemęczenia nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego ważna jest wiedza o tym, jakie są objawy wypalenia, gdyż jest ich sporo. Są to nie tylko objawy psychiczne, ale także problemy fizyczne. Na kolejnej stronie znajdziesz objawy, które mogą wskazywać na wypalenie.
Strona 1/2