Ta kobieta wrzuca herbaciane torebeczki do zlewozmywaka pełnego talerzy… Tobie też wejdzie to w krew, gdy poznasz rezultaty!

Umieszczanie herbacianej torebki w zmywaku wypełnionym upaćkanymi naczyniami… Ten trik jest prosty jak drut!

Ludzie uwielbiają raczyć się filiżanką herbatki. To napój o światowej sławie, spożywany przez konsumentów na całej kuli ziemskiej, zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej spożywanych płynów! Nawet osoby kręcące nosem na widok kubka herbaty z całą pewnością trzymają jedno opakowanie w kuchennej szafce. Pewnie nie zdawaliście sobie sprawy, ale herbaciane torebki to nie tylko środek do przyrządzenia relaksującego naparu, mają one szerokie spektrum innych zastosowań! Dzięki nim ogarniesz stertę zapaćkanych talerzy i sztućców, która właśnie spiętrzyła się w twoim zlewozmywaku. Jak się do tego zabrać? Wszystko wam wyjaśnimy!


Małe herbaciane torebeczki potrafią poradzić sobie z ogromną stertą naczyń, kopara opada!

Napar herbaciany

Herbatę można pić praktycznie na okrągło, niezależnie od pory dnia: z rana, w trakcie obiadu, a nawet pod wieczór, podczas relaksu przed telewizorem. Ciekawy fakt: Turcy przodują w jej spożyciu w przeliczeniu na pojedynczego mieszkańca. Irlandia i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce. Mimo wszystko kawa jest na ogół chętniej konsumowana, wyjątek pod tym względem stanowi Anglia i to właśnie angielska odmiana herbaty najczęściej gości na naszych stołach, mimo wzrostu zainteresowania innymi gatunkami. W ciągu ostatnich lat popularność zyskała zielona oraz smakowa herbata, ma to związek z mniejszą zawartością kofeiny.

Aspekty zdrowotne

Od stuleci herbata była powszechnie stosowana jako lekarstwo na różnego rodzaju choroby. Wiele jej gatunków ma właściwości lecznicze. Na przykład, zielona herbata zawiera mnóstwo antyoksydantów, które usuwają toksyny z twojego organizmu. Dodatkowo herbata redukuje cholesterol, zwalcza otyłość i obniża ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych oraz Alzheimera.
Historia ludzkości jest ściśle związana ze spożyciem herbaty, od zarania dziejów uznaje się ją za środek medyczny na wszelkiego typu przypadłości. Odpowiednie jej gatunki mają zbawienny wpływ na zdrowie. Przykładowo, antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie pomogą wam pozbyć się toksyn, nagromadzonych w ciele. Co więcej, napar herbaciany zmniejsza poziom cholesterolu, przeciwdziała nadwadze i chorobom nowotworowym, a także pomaga uniknąć Alzheimera.

Inne sposoby na wykorzystanie herbaty

Liście herbaty to coś więcej niż materiał na wspaniały napój, z powodzeniem znajdziemy dla nich wiele zastosowań z zupełnie innej beczki. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że roślinność wprost szaleje za herbatą! Przyrządź herbaciany napar, tak jak robisz to zazwyczaj, poczekaj, aż wystygnie, osiągając temperaturę pokojową. Następnie podlej nim roślinę. To prosty sposób na skuteczne zahamowanie rozwoju pleśni i innych organizmów grzybiczych. Zdarza ci się zbyt długo przebywać na słońcu, przez co stan twojej skóry woła o pomstę do nieba? Herbaciany wywar złagodzi skutki poparzeń. Wystarczy zaparzyć 2 szklanki, a następnie wlać je do dużego pojemnika. Czekamy, aż napar wystygnie, a następnie zanurzamy w nim czystą tkaninę. Zwilżony materiał przykładamy do oparzeń. Przynosi ulgę, nieprawdaż? Mało tego, „świńska skórka” traci swoją różową barwę, przechodząc w brąz, ponoć tak uwielbiany przez kobiety.

Co jeszcze można zrobić z herbatą? Ogarniesz naczynia! Odwiedź kolejną stronę i poznaj tę metodę!

Strona 1/2