3. Gonitwa
Choć brzmi skomplikowanie, zaczyna się tak samo jak spanie na łyżeczkę. Polega na tym, że jedna osoba jest zwrócona twarzą do zewnętrznej strony swojej części łóżka, podczas gdy druga dotacza się do niej. Zasadniczo oznacza to, że pierwsza osoba jest „ścigana” na swoją stronę łóżka. Według Samuela Dunkella, który napisał „Sleep Positions: The Night Language of the Body”, jest całkiem możliwe, że osoba „goniona” potrzebuje trochę przestrzeni.
4. Splot
Para w splocie jest dosłownie splątana ze sobą, leżąc naprzeciwko siebie. Ta pozycja nie pojawia się zbyt często, ale czasami ma miejsce po tym, gdy para przed chwilą się kochała lub znajduje się na początku związku. Niektóre pary śpią w splocie nawet na późniejszych etapach związku, jednak psychoterapeutka Elizabeth Flynn Campbell ostrzega, że nie zawsze jest to dobry znak. – Możliwe, że taka para koncentruje się zbytnio się na sobie i jest zbyt zależna od siebie nawzajem, aby spać osobno.
5. Rozwiązany węzeł
Pozycja polega na tym, że dwie osoby zasypiają w sposób opisany powyżej, czyli w splocie. Po kilku minutach jednak każde przewraca się na swoją stronę łóżka. Tylko około 8 procent par śpi w ten sposób i jest to znacznie lepsza alternatywa dla spania w splocie. – To kompromis między intymnością a niezależnością. Ta pozycja oferuje to, co najlepsze z obu światów – mówi psycholożka związków Corrine Sweet.
6. Niezależni kochankowie
Ta pozycja oznacza, że każda z osób śpi zwrócona ku zewnętrznej stronie swojej części łóżka bez stykania się plecami. Sweet wyjaśnia, że jest to popularny wybór pozycji do spania, ponieważ około 27 procent par śpi w ten sposób. Według niej wskazuje ona na to, że osoby w parze czują się ze sobą związane, ale są też pewne siebie i niezależne w związku.
Strona 2/2
Czytaj także: Oto dlaczego nie powinno się codziennie jeść drobiu
Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!
Źródło: Little Things | Zdjęcie: Unsplash